Vesivõimlemine ja jooga

Vesivõimlemine

Vesivõimlemine karastab ja ergutab.
Pakub ideaalse ja turvalise treenimisvõimaluse nii vanadele kui noortele.

Vesivõimlemisel on palju häid mõjusid: alandab kaalu, parandab liikuvust, suurendab lihasjõudu jms. Veekeskkonnas on keha kerge ja liigesed koormusest vabad.
Ujumisoskus ei ole vajalik.

Treeningul sooritatakse harjutusi kõikidele lihasrühmadele, lihtsamaid koordinatsiooni-, venitus- ja lõdvestusharjutusi.
Treenides soojas (27–31kraadi) vees, paraneb lihaste verevarustus ja keha hapnikusisaldus ning alaneb vererõhk.
Seljavalude ja liigesehädadega inimestele on vees võimlemine tõhusam. Kes ei suuda võimelda kuival, saavad seda teha vees, kus lihaste ja kõõluste pinge on väiksem.
Treeningkoormust saab suurendada ja kaloreid põletada vähema ajaga ning vesivõimlemine annab treenimise järgselt hea enesetunde.

Suure-Jaani Tervisekoja veekeskuses saab tegeleda vesivõimlemisega neljal päeval nädalas.
Vesivõimlemine sisaldub veekeskuse piletihinnas ja treeningud toimuvad:

  • esmaspäeval kell 19;
  • teisipäeval kell 15 ja kell 18;
  • kolmapäeval kell 19;
  • neljapäeval kell 14.

Soovi korral teeme sinu meeskonnale vesivõimlemise treeningu. Selleks tuleb treener Ennaga ühendust võtta enna@tervisekoda.ee

Vesivõimlemine on kasulik igale eale!

NB! SUVEPERIOODIL VESIVÕIMLEMIST EI TOIMU, KOHTUMISENI SÜGISEL!

Jooga

Hatha jooga on jooga füüsiline osa. Täpsemalt veel ettevalmistav osa kõrgemale ehk Raja joogale. Läbi hatha jooga me tasakaalustame oma keha ja meele ning õpime keskenduma. Just see viimane on pakkunud kaasajal inimestele kõige enam väljakutset.

Lisaks füüsilisele hathale rõhutab jooga ka õiget toitumist, keha sisemiseks puhastamiseks vajalikke praktikaid, õiget hingamist ja selle regulatsiooni, millel on sama lõppeesmärk kui kõigil muudel joogateedel- vabanemine milleni jõutakse Raja jooga abil.

Kellele? Tea, et joogatunniks ei pea sa omama painduvat keha või täiuslikku tervist. Sa ei vaja eelnevaid teadmisi joogast ega pea olema kindlas vanusegrupis. Jooga on loodud kõigile ja on inimese parim sõber ning teejuht. Ta annab meile teadmised, kuidas elada pikemalt, õnnelikumalt ja kuidas täielikult vabaneda mittevajalikust meie kahas ja meeltes. Lihtsalt tule joogatundi ja ole vaba hinnangutest, ootustest ja eesmärgipõhisest tegevusest. Lihtsalt ole, hinga ja luba õpetajal end juhendada, tehes kaasa oma võimete piirides. Peagi märkad ka muutusi.