Massaaž

Massöör TÕNU HENK

Tõnu Henk on õppinud spordimassaaži ning täiendanud ennast Krautmani Massaaži- ja Loodusteraapiate Koolis massaaži erialal. 2018. aastal sooritas ta edukalt Kutsekoja eksami.

Vana-eesti teraapiline massaaž

Usutavasti pole ravimise teaduses vanemat, levinumat ja rahvapäraseks muutunud vahendit kui massaaž. Meie keha vajab pärast pingutust lunastust. Vanasti oli selliseks pingutuseks tavaliselt raske kehaline töö, nüüd sagedamini vaimne pinge, sundasendid ja vähene liikumine. Vana-eesti massaaž on tänapäeval selleks, et hoida organism korras ja tasakaalus, ravida nii füüsilisi, psüühilisi kui ka hingelisi probleeme. See on meie esivanemate ürgne tarkus teha teistele head.

Vana-eesti massaaži teatakse ka soonetasumise nime all. Soonetasumise võtteid on edasi kantud enamasti suuliselt, sest Eestis levis kirjakeel üpriski hilja. Selle massaaži puhul on tegemist raviviisiga, milles on ühendatud meie esivanemate vanad tarkused ja tänapäeva teadmised.

Vana-eesti massaaži tehakse põrandal matil või madratsil, läbi riiete, ning piirkondades, kuhu massaaži parasjagu ei tehta, on soojendamas tekike või rätik.

Erinevalt klassikalisest massaažist saab massaaži tegija kasutada ka enda keharaskust ning peale oma labakäte ka muid kehaosi nagu randmeid, küünarvarsi, küünarnukke, põlvi või jalgu.

Vana-eesti massaaž on mõeldud eelkõige täiskasvanud inimesele, beebidele ja lastele pole see kõige sobivam.

Sobivaks riietuseks masseeritaval on õhukesed ja mugavad, näiteks spordirõivad.
Hea on, kui massaaži ajaks oleksid kõik ehted ära võetud. Enne massaaži tegemist vesteldakse ning selgitatakse välja, millised on põhjused, miks abi otsitakse ning et välistada vastunäidustused. Seansi pikkuseks kujuneb keskeltläbi 1,5 kuni 2 tundi.

Kestus alates 1,5 tundi
Hind alates 30 eurot

Ravimassaaž laseriga

Ravimassaaž on tugevatoimeline ja sügavamaid kudesid hõlmav massaaž müofastsiaalsete valude ning muude tugi- ja liikumisaparaadi haiguste raviks.

Ravimassaaž parandab kudede varustamist hapnikuga, kiirendab ainevahetust, tõstab lihastoonust ja üldist energiataset. Eesmärgiks on inimese elukvaliteedi parandamine.
Ravimassaaž laseriga on eriti tõhus müofastsiaalsete valude, kaela kanguse, seljaprobleemide (k.a diskisopistus, radikulopaatia), peavalude (k.a migreen) jm puhul.

Alustuseks masseeritakse lihased soojaks, seejärel masseeritakse pingekolded üle laseriga. Tõhus mõju ka sügavamates kudedes, tulemused on vapustavad!

Tavaliselt saab abi 1–2 korrast, krooniliste probleemide korral on soovituslik kuur 8 korda.

Enamlevinumad näidustused on sundasenditest tekkinud alaselja- ja õlavöötme vaevused (k.a kutsehaigused), müofastsiaalsed valud.

Kestus alates 1,5 tundi
Hind alates 30 eurot

Massöör JAANA VÄLI

Klassikaline massaaž

1 h 25 €

Peaeesmärk on parandada kudede hapnikuga varustust ja eemaldada organismist toksiine, seega kiirendada ainevahetust, taastada kaotsiläinud energiat, korrigeerida lihastoonust.

Näidustused:

 • valulikud ja pinges lihased,
 • stress,
 • ainevahetusprobleemid.

Vastunäidustused:

 • kõrge vererõhk,
 • nahahaigused,
 • palavik,
 • rasked südame-, neeru- , kopsuhaigused,
 • pahaloomulised kasvajad,
 • viirushaigused,
 • veenipõletik ja veenilaiendid,
 • alkohoolne joove.

Seljamassaaž

1 h 20 €

Meemassaaž

1.5 h 35 €

Mesi on kuivale nahale hea niisutaja ning lisaks on sellel omadus hoida niiskust nahas pika aja jooksul.

Mesi hoiab nahka vananemise ja mitmete haiguste eest.
Mesi on tõhus puhastaja, kuna sellel on omadus pooridest mustust eemaldada.
Puhas suhkrustunud mesi sobib ideaalselt naha koorijaks.
Meemassaaž sobib hästi vananenud ja lõtvunud nahale, toniseerib ja trimmib.

Soovitused kliendile:

 • Meemassaaž ei sobi allergikutele ega väga tiheda karvkattega inimestele.
 • Mitte kreemitada enne massaaži.
 • Mitte süüa üks tund enne massaaži.
 • Peale massaaži on soovitav juua vett või taimeteed.

Näidustused:

külmetus, bronhiit, liiges-ja närvivalud, stress, lihaspinged, tselluliit, seedeprobleemid, kuiv nahk, vajadus nahapoore puhastada.

Vastunäidustused:

allergia mee suhtes , suhkruhaigus, epilepsia,
kõrge palavik, nahahaavad, ägedad põletikud,
kõrgvererõhu tõbi, kilpnäärme haigused,
maksa ja neerukahjustused,
väga palju sünnimärke,
lapsed, rasedad, pool aastat peale traumat või operatsiooni.
Väga karvasel inimesel raskesti talutav

Massöör KRISTEL LOHU

Kristel sooritas Kutsekoja eksami aastal 2016 ning Eesti Täiendmeditsiini ja Loodusravi Nõukoda väljastas 2017. aastal Hiina loodusravi spetsialisti tunnistuse.

Kristel lähtub oma töös inimese hetkeolukorrast. Tegevus baseerub klassikalisele massaažile, kuid enamasti on konkreetse inimese vajadusi ja tervisehädasid arvestav. Kasutab vajadusele vastavalt spordimassaaži, aroomimassaaži, segmentmassaaži ja Tai massaaži võtteid ning traditsioonilise Hiina meditsiini teadmisi. Eesmärk on aidata inimest, kes tahab ennast ka ise aidata, osaledes enda tervenemisprotsessis.

Klassikaline massaaž

Kõige levinum ja traditsioonilisem massaaž. Tihti nimetatakse seda ka rootsi massaažiks, sest massaaži põhialused töötas välja rootslane Per Hendrik Ling. Sellise massaaži ülesandeks on eemaldada organismist toksiine, korrigeerida lihastoonust ning vähendada lihasvalusid, parandada kudede hapnikuga varustatust, aktiviseerida lümfi- ja vereringet ning asendada väsimus uue energiaga.

Masseeritavateks piirkondadeks võib olla kogu keha või üksikud selle piirkonnad. Klassikalise massaaži erinevaid võtteid varieerides saab sellele anda nii lõõgastava kui ka ergutava iseloomu. Samuti suureneb massaaži toimel organismi vastupanu haigustele. Tehnikana kasutatakse silitamisi, naha ja naha-aluskoe hõõrumisi, lihaste muljumist, vibratsiooni ja erinevaid kergeid löögilisi võtteid.

Sobib: Lihaspinged, pingepeavalu, vere- ja lümfiringlushäired, vererõhu kerge tõus, unehäired, väsimus vaimsest ja ka füüsilisest tööst.
Ei sobi: Vähkkasvaja, ägedad traumad, põletikulised haigused (s.h palavik), äge südame-, neeru-, maksapuudulikkus, kilpnäärmehaigused, veenipõletikud, tromboosi või emboolia oht, raseduse katkemise oht.

Hind alates 35 €

Aroomimassaaž

Aroomimassaaži tehakse nii lõõgastaval kui ravieesmärgil. Nagu nimigi ütleb, on tähtis roll aroomidel, mis tulenevad kasutatavatest eeterlikest õlidest. Tegemist on väga iidse tervendamise kunstiga. Massaaživõtted on sujuvad ning silitavad, et aidata aroomiõlidel kudedesse ja vereringesse imenduda.

Tõeline mõju võib saabuda alles järgmisel või ülejärgmisel päeval, kui õli on täielikult imendunud.

Eeterlike õlide organismi imendumine:
Hingamisteed – bronhid, kopsualveoolid
Nahk – karvanääps, higinäärmed, nahapoorid
Aju – haistmisepiteel ninas, retseptorrakud, haistmisnärv, limbiline süsteem.

Sobib: Kõrge või madal vererõhk, sporditraumad ja lihaspinged, psüühiline väsimus, kontsentreerumishäired ja stress, astma ja hingamisteede haigused ning allergiad, vereringehäired, ainevahetushäired.

Ei sobi: Kilpnäärme- ja südamehaiguste korral, vähkkasvaja puhul, naha allergiatega, psüühiliste haigustega, tursete ja nahahaiguste puhul, ülitugeva stressi korral, 24 tundi enne ja pärast alkoholi tarvitamist, koos antibiootikumide ja antidepressantidega, raseduse esimesel viiel kuul ja menstruatsiooni ajal, 3 kuud pärast operatsiooni, põletike, palaviku ja luumurdudega.

Hind alates 40 €

Lümfimassaaž

Lümfimassaaž mõjutab lümfiringe kaudu vere-, lümfi- ja sidekoevedelikke. Ergutab organismi puhastustööd, stimuleerides lümfivedeliku voolamist lümfiteedes. Lümfiteraapia ehk manuaalne lümfidrenaaž (MLD) on eriti sobilik neile, kellel on lümfiringe häired, tursed ja vedelikupeetus (näiteks raseduse ajal). Lümfide mõjutamine ei ole valulik, see on õrnalt sooritatav ravimassaaž. Lümfimassaaž ei sobi aga kaugeltki mitte kõigile. Tähelepanelik tuleks olla madala vererõhu, struuma, astma ja suurte sünnimärkide puhul.

Eriti vajalik ja kasulik on see aga peale operatsiooni, mille käigus on eemaldatud osa lümfisõlmi ning traumade järgselt tursete ärahoidmiseks ja alandamiseks.

Sobib: Tursed, reumaatilised haigused – artriit, artroos, plastiliste operatsioonide eel- ja järelravi, akne, rosaatsea, couperosa, näo ja silmade tursed, immuunsüsteemi tugevdamine, armide ravi, rasedusaegsed tursed, migreen, lipidoos ja lipoödeemid, kroonilised lümfi äravoolu häired, morbus Sudeck´i sündroom.

Ei sobi: Halvaloomuliste kasvajate, südamepuudulikkuse, raskete neeruhaiguste, tromboosi, südame rütmihäirete, akuutsete põletike (näiteks roosi e erüsiipeli) puhul.

Hind alates 35 €

Kinesioteipimine

Kinesioteipimine toetab keha enda loomulikke taastumisprotsesse. Aitab alandada turseid ja valu, võimaldades nii säilitada keha normaalse liikuvuse. Kinesioteip tekitab naha üles tõstmise efekti, laiendades ruumi naha ja lihase vahel.

Seeläbi paraneb: nahaaluse lümfivedeliku ja vere ringlus, väheneb surve naha valuretseptoritele. Kinesioteip on efektiivne valu alandamisel. Peamine mehhanism valu alandamisel on valuretseptorite aktivatsiooni vähendamine nahaaluse ruumi suurendamise kaudu.

Hind alates 8 €